Wandeling met gids: Het dal van de Eendenbeek
Benieuwd naar de verborgen verhalen van het Dal van de Eendenbeek? Ga op zaterdag 20 september mee met de wandeling het dal van de Eendenbeek, een oeroud erosiedal langs de Duitse grens, van Landschap Overijssel. Laat je verrassen door de kleuren, geuren en geschiedenis van dit bijzondere landschap.
Deze wandeling start om 14.00 en is ongeveer 5 km. De landschapsgidsen vertellen je alles over de bloemrijke akkertjes, vol blauwe korenbloemen, witgele kamille en helderblauw akkervergeetmijnietje. Waarom groeien juist deze soorten hier? En welke dieren profiteren ervan? Meld je aan en ontdek het zelf!
De Eendenbeek is een van de vele beekjes in Noordoost-Twente, maar het omliggende landschap is uniek: het is sinds de middeleeuwen nauwelijks veranderd. Je ontdekt wat het betekent dat de beek "opgeleid" is, en welke invloed dat heeft gehad op de omgeving. Natuurlijk is er ook volop aandacht voor de planten en dieren die dit gebied zo bijzonder maken. Een wandeling vol natuur, geschiedenis én verrassingen.
Handig om te weten:
- De excursie gaat door bij minimaal 4 deelnemers.
- Honden zijn niet toegestaan bij deze excursie (hulphond uitgezonderd).
- Deze excursie is niet rolstoeltoegankelijk.
- Gebruik voor navigatie: Bergweg 9 Mander, de wandeling start bij infocentrum IJs en Es.
- Je hoeft geen ticket te printen, de gidsen hebben een deelnemerslijst.
- Wandeling is ongeveer 4-5 km.
- Vooraf aanmelden voor de wandeling verplicht.
Aanmelden:
Er zijn 30 plekken, dus meld je van te voren aan via de website https://www.landschapoverijssel.nl/activiteiten
Kosten wandeling
De kosten zijn € 5,00 per persoon. Als je vriend bent van Landschap Overijssel (+ gezinsleden op hetzelfde adres), dan kun je op vertoon van de vriendenpas voor 50% korting mee.
Wanneer
Prijzen
- € 5,00 Entreeprijs Volwassenen
Locatie
Bezoekerscentrum Dal van de Mosbeek
- Adres
- Bergweg 8, Mander
- Website
- www.landschapoverijssel.nl/gebieden/bezoekerscentrum-dal-van-de-mosbeek

